Aranżacja ściany w pokoju młodzieżowym

Aranżacja ściany w pokoju młodzieżowym

Mural w pokoju młodzieżowym

 

Oto kolejny pretendent do tytułu jednego z najpopularniejszych bohaterów malowideł ściennych w pokojach młodzieży. W mrocznej, zamglonej scenerii, wśród gołych drzew, na których znajdują się już tylko czarne ptaszyska, znalazła się postać niezwykła – Geralt z Rivii. Inne stworzenia prawdopodobnie już dawno uciekły z tej niegościnnej okolicy. Geralt, skoncentrowany i uzbrojony w olbrzymi, na pół obnażony miecz, który dzierży już jedną ręką, wybrał się w tę niesamowitą okolicę wyłącznie w jednym celu – walki z potworami, będącymi zmorą rasy ludzkiej. Takie jest bowiem zadanie wiedźminów, którzy przeszli specjalne szkolenie aby stać się wyjątkowymi wojownikami, zgłębić tajniki magii i wyzbyć się ludzkich emocji. I sądząc po minie Geralta nie będzie miał on żadnej litości.

Mural będący dekoracją pokoju młodzieżowego utrzymany został w dość surowej kolorystyce – przeważają stonowane odcienie szarości, przełamane brązem. Zastosowano również rozbielenia. Z dużą dbałością o detal odwzorowany został cały rynsztunek wiedźmina, nie pominięto więc żadnego elementu uzbrojenia. Szczególną uwagę przykuwają jego żółte oczy, najbardziej wyrazisty kolorystycznie element całego malowidła. Obraz ma charakter statyczny, co jeszcze bardziej podkreśla doniosłość chwili, a także nastrój grozy. Jedynie ptaki, wyczuwając może zagrożenie, podrywają się do lotu. Perspektywicznie ujęta scena tworzy wrażenie głębi – wyraźna, monumentalna sylwetka Geralta na pierwszym planie dobrze kontrastuje z zamglonymi drzewami w tle.

Za pomocą metody natryskowej można stworzyć takie właśnie dekoracje pokoi, czy to dziecięcych, czy młodzieżowych. Nie musimy się bać, że szybko stracą na atrakcyjności, ponieważ są one zabezpieczane specjalnym preparatem, chroniącym przed zabrudzeniami i utratą intensywności barw. Będą cieszyć więc oko na długie lata.

Malowidło ścienne stwarza nietuzinkową atmosferę, odrobinę groźną i niesamowitą, ale przecież mając u swego boku Wiedźmina nie musimy obawiać się żadnego niebezpieczeństwa – żadne strzygi i upiory, a nawet i smoki krzywdy nam nie zrobią. Każdy będzie nam zazdrościł takiego obrońcy.

Artystyczne malowanie ściany w pokoju nastolatka. Motyw z gry wiedźmin

Podobny post:  Wiedźmina w pokoju młodzieżowym

Reklamy