Bitwa powietrzna

Malowanie scenki bitwy z II Wojny Światowej w pokoju chłopca.

 

Bitewny mural dla pasjonatów modelarstwa

Ten mural został stworzony z myślą o miłośniku militariów i historii. Na ścianie pokoju  chłopca pasjonującego się II wojną światową, jak również modelarstwem, powstała dynamiczna kompozycja prezentująca nie lada starcie. Niemiecki Messerschmitt ostrzeliwany jest przez siły aliantów, przy czym smuga dymu wydobywająca się z jednego silnika nie wróży najlepiej dla pilota wrogiego samolotu. Czyżby już został trafiony? Na dalszym planie aż roi się od latających maszyn, trudno jednak określić, z kim właściwie mamy do czynienia.  W bitewnej gorączce łatwo przecież o pomyłkę. Działania powietrzne na niebie wspierane są ponadto przez okręty wojenne, których załogi zdecydowanie nie próżnują – widać ogień z działa umieszczonego na pokładzie. Strzały trafiają w wodę, co widać po wzbijających się strumieniach, jeden samolot został jednak strącony, kolejny płonie na niebie. Sytuacja jest gorąca i niebezpieczna. Całe szczęście, że jest to jedynie aranżacja pokoju, choć trudno ustrzec się wrażeniu, że morska toń zgrabnie przechodzi w parkiet. Dzięki wieloplanowości i trójwymiarowości malowidło cechuje się zdecydowanie wysokim realizmem. Fale na wodzie, smugi dymu, strumienie ognia, samoloty uchwycone w różnych pozycjach decydują o dynamizmie całej sceny. Ponadto nie zostały pominięte elementy krajobrazu, na horyzoncie majaczy górzysty brzeg, niebo spowite jest chmurami.

Cała kompozycja została namalowana w realistycznych, ale jednocześnie żywych barwach oraz z dbałością o detal. Dominują odcienie koloru niebieskiego i szarości. Dzięki malowidłu ściennemu pokój zyskał dodatkowe „okno”: historyczne, przenoszące nas w zupełnie inne czasy, jak i przestrzenne, powiększające metraż, poprzez uzyskanie efektu głębi. Kto powiedział więc, że podróże w czasoprzestrzeni są niemożliwe? Mural ten stanowi efektowną i wysoce oryginalną dekorację, a przy tym i bezpieczną (żadna bomba na pewno w nas nie trafi J ). I to na długi czas, bowiem malunek stworzony przy zastosowaniu aerografu, jest dodatkowo zabezpieczony specjalnym lakierem ochronnym. Nawet jeśli budując model samolotu zachlapiemy malowidło, spokojnie będziemy mogli zetrzeć zabrudzenia.

Malowanie ściany w pokoju chłopca. Motywem przewodnim tej pracy jest scena bitwy z II Wojny Światowej. Mural odzwierciedla pasję i hobby chłopca który interesuje się modelarstwem oraz historią.

Reklamy