Malowanie ściany w pokoju dziecięcym

Rysunek na ścianie w pokoju dziecięcym

 

Malowanie pokoju dziecięcego

Jak dziecięcy pokój przenieść do wiecznej krainy dzieciństwa?

Oto kolejna inspiracja podpowiadająca jak urządzić pokój marzeń dla dziecka. I trzeba to przyznać, dość odważna, gdyż bohaterowie bajek Disneya, a także królik Bugs, kaczor Daffy, Diabeł Tasmański, jak również Tygrysek i Prosiaczek oraz inne postaci z kreskówek zawładnęli każdą możliwą powierzchnią pokoju, włączając w to sufit. Ale czyż tak wesołym postaciom można odmówić wspaniałej zabawy na słonecznej plaży, a tym bardziej swojemu dziecku? Tutaj słońce świeci równie gorąco cały rok, piasek zawsze jest biały, a morze niezmiennie ciepłe. I bohater każdej bajki może czuć się wspaniale pośród palm, czego dowodem jest doskonała komitywa Tygryska grającego w siatkówkę z królikiem Bugsem, Goofy’ego na nartach wodnych z Kojotem Wilusiem oraz Diabła Tasmańskiego z Minnie surfujących na morskich falach. Pośród tak bajecznego krajobrazu absolutnie nie można mieć złego nastroju czy też spuścić nosa na kwintę i nudzić się.

Cała scenka została tak zaprojektowana aby każdy bajkowy bohater odnalazł się bez problemu pośród palm. Kreskówkowe postacie przedstawione zostały dynamicznie, są zamrożone w ruchu, a dzięki zastosowaniu perspektywy uzyskana została głębia, efekt trójwymiarowości.  Cała scena utrzymana została w ciepłych, żywych barwach, dominują tak lubiane letnie kolory jak odcienie błękitu oraz żółci i pomarańczowego, które zdecydowanie działają energetycznie. Na suficie stworzono zaś zawsze pogodne niebo poprzeplatane białymi chmurkami.

Graffiti wykonano za pomocą metody natryskowej przy użyciu aerografu, detale zostały dopracowane natomiast tradycyjnie, pędzlem. Całe malowidło zabezpieczono ponadto specjalnym preparatem, tak aby kraina dzieciństwa mogła jak najdłużej przetrwać w niezmienionej formie.

Dzięki tej aranżacji nie musimy tęsknić za najcieplejszą porą roku i beztroskimi wakacjami – tutaj w krainie bajek trwają one cały rok. Trzeba tylko przyłączyć się do Kaczora Donalda, Myszki Miki i Prosiaczka – ale dla bezpieczeństwa może lepiej nie grać w siatkówkę w pokoju, ani tym bardziej surfować J .

Postaci z kreskówek, wiecznej krainy dzieciństwa

W tym poście prezentuję Państwu malowidło ścienne wykonane w pokoju dziecięcym.  Obraz przedstawia motywy z popularnych bajek Disneya. Jest to połączenie kilku bajek. Obrazem pokryto cztery sąsiadujące ze sobą ściany. W ten sposób wyczarowano w pomieszczeniu magiczną atmosferę słonecznego lata i sielskiej zabawy. Wybrano scenkę, która pozwoliła znaleźć się na obrazie wszystkim najważniejszym bohaterom .
Tłem całego malowidła jest  bajkowy krajobrazy wyspy i morza. Całość utrzymana jest w bardzo żywej kolorystyce. Dominują odcienie błękitu oraz żółto pomarańczowe kolory piasku  ciemniejszego dla morskiej toni oraz nieco jaśniejszego, którym namalowano niebo. Błękit sklepienia poprzeplatano białymi chmurkami.
Obraz został wykonany metodą natryskową z wykorzystaniem aerografu, drobniejsze szczegóły namalowano w sposób tradycyjny. Całość została zabezpieczona odpowiednim preparatem tak, by jak najdłużej zachowała świeżość kolorów i nie była narażona na zabrudzenia. Mural ma charakter dynamiczny, postacie są zamrożone w ruchu.
Dzięki malowidłom w pokoju chłopca powstała jego własna świat, kraina wiecznego dzieciństwa, marzeń i bujnej wyobraźni. W takim pokoju młody człowiek na pewno nie zazna uczucia nudy.
Zapraszam również do obejrzenia bloga: Pokoje Dziecięce
Reklamy