Klasyczny mural w pokoju dziecięcym? Dlaczego nie!

ściana w pokoju 

Jak wyczarować fantastyczny nastrój w dziecięcym pokoju?

Obraz malowany na ścianie w pokoju dziewczynki

Jak wyczarować sielski i bajkowy klimat w pokoju dziecięcym? Doskonałym rozwiązaniem jest mural, jak na przykład ten zaprezentowany w niniejszym poście. Patrząc na niego można tylko żałować, że lata dziecięce już minęły albo zazdrościć naszym pociechom. Jednak jeszcze lepszą opcją jest wspólna zabawa z maluchami w towarzystwie postaci z malowidła ściennego. Tutaj zebrała się bowiem spora gromadka! Przedstawione na ścianie stare poddasze wyjątkowo tętni życiem i na pewno nie ma tam kłębów kurzu i starych palt po babci. A może są to zabawki, które nocną porą ożywają? Mamy tutaj bowiem na pierwszym planie misia, opowiadającego jakąś ciekawą historyjkę gronu słuchaczy: małpce w pomarańczowych ogrodniczkach, kolorowemu clownowi oraz myszce, która przycupnęła obok na krześle. Wszyscy piją z kubeczków kakao i być może zajadają znajdujące się obok na taborecie ciastka z lukrem. Po przeciwnej stronie, również na skrzyni, siedzą sobie natomiast dwie lalki. W tle, na drugim planie,  widać jeszcze wesoło bawiące się świnki trzy, z których jedna buja się na koniku na biegunach, radosnego brązowego pieska i panią wilk. Jednak poddasze to poddasze i nie straciło ono swojego typowego charakteru – tutaj znajduje się wiele różnych, prawdopodobnie nieużywanych już rzeczy: czerwony samochodzik, kosz, klatka dla kanarka, mandolina, duży dzbanek, stare koszyki i wieniec czosnku, zabytkowy zegar z wahadłem, jak i nawet lampa naftowa. Nie tylko namalowane poddasze jest bardzo przytulne, dzięki takiej aranżacji cały pokój zyskał na uroku.

Mural ma charakter przestrzenny i niemal chciałoby się znaleźć na tym sympatycznym i przestronnym strychu. Zastosowano ciepłe, kolorowe barwy dopełniające całe bogactwo namalowanych elementów. Cała kompozycja jest statyczna i poprzez to działa kojąco i uspokajająco. Jest to jednak malowidło nietypowe – nie mamy tutaj do czynienia z popularnymi postaciami z bajek Disneya czy najrozmaitszych kreskówek, a raczej z klasycznymi zabawkami. Poprzez to mural zyskał na ponadczasowości i uniwersalności.

Malowidło ścienne wykonano za pomocą aerografu i pokryto je dodatkowo specjalnym lakierem, utrwalającym uzyskany efekt, będzie więc ozdobą na długie, długie lata

Z pewnością taki wesoły mural pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka i na jego podstawie powstać może wiele ciekawych opowieści. O czym może opowiadać miś? Do kogo należy czerwony samochodzik? Kto gra na mandolinie? O to trzeba już zapytać milusińskich, ciekawych odpowiedzi na pewno nie zabraknie. Jest to również fajny sposób na stworzenie pokoju marzeń dla pociechy. Któż nie chciałby mieć takiego miłego towarzystwa za sąsiadów?

Tym razem coś innego. Malowidło nietypowe,  bo typowymi zdają się być bohaterowie Disney’a, a tutaj zwyczajne zabawki takie jakie każdy rodzic  pamięta ze swojego dzieciństwa i jakimi dzieci bawi się po dziś dzień. Oto pomysł na ciepłe, pełne kolorów wnętrze w ponadczasowym stylu.

Więcej zdjęć na blogu w karcie Pokoje Dziecięce

Reklamy