Malowanie mapy na ścianie w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcym, kolorowa mapa na ścianie

Malowanie mapy na ścianie

Geografię Europy dobrze jest mieć w małym palcu. Szczególnie zaś Europy środkowo-wschodniej. Pomoże w tym zaprezentowany na powyższych zdjęciach mural, przedstawiający nasz zakątek świata. Na ścianę w pokoju dziecięcym naniesiona została mapa w żywej kolorystyce, dominującymi kolorami są zieleń oraz brąz. Na każdym z sąsiadujących z Polską krajów, poza ich nazwą, namalowano także ich flagi. Na szczególną uwagę zwraca jednak sama Polska,  której powierzchnia została urozmaicona różnorodnymi specyficznymi budowlami, postaciami w strojach ludowych, typowymi dla polskiego krajobrazu zwierzętami i symbolicznym  przedmiotami. Czy uda nam się wszystko rozpoznać? Znalazł się tutaj i fortepian Fryderyka Chopina – rozwiązał się dzięki temu problem wskazania, gdzie leży Żelazowa Wola (niedaleko Warszawy!) – i Zamek w Lublinie i w Malborku, Wawel, Pałac Kultury i Nauki, latarnia w Kołobrzegu, katowicki Spodek, śląskie kopalnie, mazurskie jeziora, bociany i wiele, wiele innych. Zaznaczono również najważniejsze polskie rzeki, pominięte nie mogły zostać również naturalnie góry na południu naszego kraju.

To dwuwymiarowe malowidło ścienne było pomysłem samego dziecka, możemy mieć więc pewność, że jego realizacja sprawiła mu wielką frajdę. Stał się dekoratorem swoich własnych czterech ścian i zaaranżował pokój zgodnie z własnymi upodobaniami i fantazją. Aranżacje pokoi dziecięcych według pomysłu malucha stają się coraz bardziej popularne. Przedstawiony w poście mural ma ponadto zdecydowanie walor edukacyjny, wprowadza dziecko w świat map, znajomość geografii i państw.

Wykonany za pomocą aerografu malunek wygląda bardzo swojsko, wprowadza bardzo miły klimat, nie jest tak „dosłowny” jak fototapeta, można pokusić się nawet o stwierdzenie, że dzięki zastosowaniu takiej stylistyki ma większą duszę. Jak zresztą każda rzecz, która wyszła spod ręki człowieka, a nie została obrobiona komputerowo. Tutaj nie mamy do czynienia z maszynową produkcją i powtarzalnością. Każdy obraz zawsze będzie troszkę inny, nawet jeśli przedstawia podobną tematykę. A i od nas samych sporo w tej kwestii zależy i jeśli tylko nasza wyobraźnia nie ma granic, możemy mieć w swoim gniazdku fantastyczny mural.

Malowidła ścienne mają sporo zalet – nie będzie tutaj nigdy problemu z widocznymi złączeniami, bąblami powietrza, nierównościami jak w przypadku fototapet. Dzięki zastosowaniu specjalnego lakieru obraz jest odporny na zabrudzenia, jak i mycie detergentami. Dodatkowo wpływa on pozytywnie na nasycenie kolorów. Taka mapa świata długo będzie cieszyła oko właściciela.

 

Serdecznie zapraszam do zapoznawania się z innymi motywami, które mogą ozdobić dziecięce pokoje. Prezentowane są one na kolejnych postach oraz stronie o malarstwie na karcie POKOJE DZIECIĘCE

Mural zaprezentowany na powyższych zdjęciach przedstawia mapę Polski oraz sąsiadujące z nią kraje.
Obraz jest utrzymany w żywej kolorystyce, głównie dominuje kolor zielony oraz brązy. Obraz będzie długo cieszył oczy dziecka, ponieważ zabezpieczono go lakierem, który chroni od zabrudzeń i czyni go odpornym na zmywanie detergentami. Aranżacje pokoi dziecięcych według pomysłu malucha stają się coraz bardziej popularne. Dzięki temu maluchy mają frajdę przebywania w pomieszczeniu urządzonym zgodnie z ich marzeniami. Malunek jest trafionym rozwiązaniem ponieważ to mural edukacyjny, mały człowiek w ten sposób poznaje świat, miasta oraz sąsiadujące z nim państwa. Zaleta malowania jest to że podczas podświetlania nie widać złączeń lub nierówności, które mogą powstać przy klejeniu fototapety. Może malowidło nie oddaje tak wiernie jakości jak fototapeta ale za to ma większa duszę poprzez swoje drobne niedoskonałości i niedociągnięcia.
Reklamy