Artystyczne malowanie ściany w pokoju dziecięcym

Malowanie obrazu na ścianie w pokoju dziecięcym

Malowanie obrazu na ścianie w pokoju dziecięcym

Na ścianie dziecięcego pokoju zamieszkał sobie żółty miś w czerwonej koszulce, wraz ze swoimi przyjaciółmi. Któż to mógłby być? Żadne dziecko nie będzie miało wątpliwości. To na pewno Kubuś Puchatek! Ale nie jest tu sam, przybył razem ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi – rezolutnym Tygryskiem, sympatycznym Prosiaczkiem i nieco nostalgicznym, ale mądrym Kłapouchym. Cała ta gromadka, sprawiająca wrażenie, jak gdyby pozowała do zdjęcia, po raz kolejny została przedstawiona na malowidle ściennym,  co chyba zdecydowanie świadczy o niesłabnącej popularności powieści A. Milne i jej bohaterów. Kubuś na pewno jest postacią kultową, do której i starsi i młodsi będą czuli ogromną sympatię, jak i przywiązanie.

Mural namalowany został w żywych, nasyconych barwach, przy czym dominuje kolor niebieski w odcieniu morskiej toni i nieco jaśniejszym, odpowiednim dla nieba. Pośrodku w dobrze znanym nam wszystkim radosnych barwach znaleźli się mieszkańcy Stumilowego Lasu, kolorystycznie urozmaicając przestrzeń na ścianie. Malowidło ma charakter statyczny, nawet rozbrykany Tygrysek zdołał spokojnie zająć swoje miejsce.

Obraz stworzony został za pomocą metody natryskowej przy zastosowaniu aerografu, detale natomiast zostały naniesione tradycyjnie pędzelkiem. Co istotne w przypadku pokoju dziecięcego malowidło zostało pokryte warstwą lakieru ochronnego, tak więc nie musimy się bać o jego odporność na zabrudzenia. Zadba on także o trwałe nasycenie barw.

Miś o bardzo małym rozumku i ogromnym apetycie na miód wyczaruje z pewnością wspaniałą, sielską atmosferę w pokoju naszych milusińskich. Jest jedną z najsympatyczniejszych postaci z dziecięcych bajek. Może warto go zaprosić we własne progi? Albo kogoś innego? Murale stanowią bowiem nieszablonowy sposób aranżacji wnętrza i od tylko naszego gustu i wyobraźni zależy, jaki motyw znajdzie się na naszych czterech ścianach.

Kubuś Puchatek i przyjaciele w pokoju dziecięcym

Prezentuję Państwu malowidło ścienne wykonane w pokoju dziecięcym. Obraz przedstawiam motyw z popularnej bajki „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”, Dzięki tej grafice wyczarowano w pokoju magiczną atmosferę bajki. Scenka przedstawia pluszowych bohaterów. Całość utrzymana jest w bardzo żywej kolorystyce. Dominują odcienie błękitu – ciemniejszego dla morskiej toni oraz nieco jaśniejszego, którym namalowano niebo.
Obraz został wykonany metodą natryskową z wykorzystaniem aerografu, drobniejsze szczegóły namalowano w sposób tradycyjny. Całość została zabezpieczona odpowiednim preparatem tak, by jak najdłużej zachowała świeżość kolorów i nie była narażona na zabrudzenia. Kompozycja obrazu jest statyczna nie występuje w nim dynamika ruchu. Motyw Kubusia Puchatka w malowaniu pokoi dziecięcych jest ponad czasowy.
Świadczy o tym fakt, że powieść ta cieszy się już ponad stuletnim, niesłabnącym zainteresowaniem. Dzięki malowidłom w pokoju chłopca powstała jego własna kraina wiecznego dzieciństwa, marzeń i bujnej wyobraźni. W takim pokoju młody człowiek na pewno nie zazna uczucia nudy.

Więcej zdjęć na stronie o malarstwie w karcie POKOJE DZIECIĘCE

Reklamy