Malowanie pokoju chłopca

Malowanie na ścianie motywu z bajki Kubuś Puchatek i Przyjaciele

Ciekawy pomysł na zagospodarowanie ściany w pokoju dziecięcym

Co się stało w Stumilowym Lesie? Czyżby na skutek jakiejś pogodowej anomalii stał się Lasem Studniowego Deszczu? Tak źle chyba jeszcze nie jest, ale Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi znajdują w niemałych opałach. Na szczęście, jak widać na prezentowanym w tym poście muralu, Kubuś nie traci radości i mimo zalanych leśnych ścieżek na jego pyszczku nadal gości uśmiech od ucha do ucha. Pogody ducha warto więc uczyć się od niego. Nawet niesprzyjające warunki traktuje jak wspaniałą przygodę i razem z Tygryskiem i Prosiaczkiem płynie sobie na fioletowym parasolu. Mają oni także baczenie na lekko zaniepokojonego Kłapouchego, który siedzi sobie na malutkiej tratwie, i Maleństwo, które płynie na sporej gałęzi. Widać także Gofera, jak zawsze w żółtym górniczym kasku z lampką. Czyżby miał on jakiś pomysł, jak za pomocą tuneli zapanować nad całą sytuacją?

Taka właśnie ciekawa, emocjonująca scenka zagościła na ścianie pokoju chłopca. Malowidło jest dość spore, ma bowiem rozmiar 10 m2. Stworzone zostało w żywych barwach, przy czym dominującymi kolorami są odcienie lasu – brąz i zieleń – i kolor niebieski. Najżywszymi (i nie tylko) kolorystycznie akcentami są sami mieszkańcy Stumilowego Lasu: żółto-czerwony Kubuś, pomarańczowo-czarny Tygrysek, czy też różowy Prosiaczek. Stworzony obraz ma dynamiczny charakter, postaci znajdują się w ruchu. Zastosowana perspektywa oraz światłocienie dają nie tylko wrażenie głębi i trójwymiarowości, ale również nadają lekkość całemu muralowi. Malowidło, dzięki efektowi winietowania gładko przechodzi na sąsiednie ściany. Namalowane zostało metodą natryskową przy użyciu aerografu i zalakierowane ponadto specjalnym preparatem zabezpieczającym przed wyblaknięciem i zabrudzeniami.

Motyw Kubusia Puchatka jest bardzo popularny i często gości w dziecięcych pokojach, ale możliwości przedstawienia tego misia i jego przyjaciół naturalnie istnieje bez liku; zawsze więc możemy wybrać inną scenkę, tak by dekoracja na pewno pozostała unikatowa. Malowidła ścienne są bowiem ciekawym pomysłem na wyczarowanie magicznej atmosfery w naszych czterech kątach, będą na pewno o wiele bardziej niebanalne niż naklejki czy fototapeta, a już na pewno lepiej dopasowane do gustu i charakteru domowników. Może warto zastanowić się, kogo zaprosilibyśmy na naszą ścianę? Czy byłby to na przykład Kubuś Puchatek?

W tym poście zaprezentuję aranżację pokoju chłopca, a dokładnie malowidło ścienne przedstawiające postacie z bajki Kubuś Puchatek i przyjaciele namalowane w pokoju chłopca . Malowidło ma rozmiar 10m². Centralną część obrazu zajmują postacie pływającego Kubusia i tygryska na parasolu. Całość utrzymana jest w ciepłych kolorach, dominują rozbielone, pastelowe błękity zielenie i fiolety. Na omawianym obrazie postacie przedstawione są w ruchu, co sprawia, że kompozycja jest dynamiczna. Taka forma i kolorystyka oraz gra światłocienia nadają lekkości całemu motywowi. Jak widać na zdjęciach obraz wychodzi na sąsiednie ściany, zakończony efektem winietowania. Całość zalakierowana lakierem akrylowym

Więcej zdjęć na stronie POKOJE DZIECIĘCE

Reklamy