Pokój chłopca na poddaszu

Malowanie ściany w pokoju chłopca

Malowanie mapy świata w pokoju chłopca

Zagospodarowanie skośnej ściany na poddaszy to nie lada wezwanie zwłaszcza że do skośnej ściany nie przybijemy żadnej ramki ze zdjęciami lub powiesimy małego obrazka. pozostaje tylko i wyłącznie pomalowanie na jednolity kolor, alternatywą może być mural w pokoju dziecięcym np namalowanie dużej mapy świata na całej skośnej ścianie.

Poddasze? To żaden problem, ścienne malowidła doskonale sprawdzą się jako dekoracja skośnej powierzchni – gdzie obrazek nie może, tam możemy posłać mural! Jako przykład może służyć nam zaprezentowany w niniejszym poście obraz. Na ścianę poddasza naniesiona została mapa świata w oliwkowym kolorze ze szczególnymi, ciekawymi dla danej części świata mieszkańcami, roślinami bądź budowlami. Dzięki takiej aranżacji dziecko z łatwością wskaże nam na mapie Wielki Mur Chiński, będzie wiedziało gdzie znajdują się piramidy, Tadź Mahal czy też Himalaje. Zagadką nie będzie także dla maluchów wskazanie, gdzie mieszkają kangury, wielbłądy i pingwiny. Naturalnie mogą poznać w ten sposób  kontynenty i kierunki świata, a może także nabiorą chęci do podróżowania i poznawania naszego globu? Mural ten ma więc zdecydowanie charakter edukacyjny. Natomiast po nauce czas na zabawę! I tutaj również przyda się malowidło ścienne. Motyw tak typowy dla wykładzin, którą większość z nas pamięta z przedszkola lub zerówki został przeniesiony na ścianę pod oknem. W odświeżonej wersji stworzono sieć dróg z samochodzikami i sygnalizacją świetlną, kolejkę na torach, kolorowe domki, drzewa, jak i staw z rybkami. Na ścianie powstała niezła część miasta, w której można zaznajomić się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego – co mówi nam czerwone, a co zielone światło na skrzyżowaniu? Powszechnie wiadomo bowiem, że najlepszą formą nauki jest zabawa.

Podróż po kontynentach świata

Prezentowane malowidła ścienne stały się dekoracją pokoju chłopca i stanowią ciekawe urozmaicenie białych ścian. Mają statyczny charakter, namalowane zostały za pomocą aerografu w spokojnych, ale wyrazistych barwach. O trwałość malowideł zadba specjalny lakier chroniący przed zabrudzeniami, co wydaje się dość istotne w przypadku pokoju dziecięcego. Oba malowidła długo więc będą zdobić ściany pokoju.

Oto kolejna propozycja, podpowiadająca nam jak w niepowtarzalny sposób ozdobić pokój dziecka (i nie tylko). Mural zawsze będzie miał przewagę unikatowości, ponieważ wyłącznie my sami decydujemy co ma się na nim znaleźć.

 

Reklamy