Malowanie Kubusia Puchatka

Kubuś Puchatek i Przyjaciele, malowanie pokoju dziecięcego

Aranżacja ściany w pokoju dziecięcym

W dzisiejszym poście przenieśmy się do Stumilowego Lasu! Bowiem to właśnie on i jego sympatyczni, tak lubiani mieszkańcy znaleźli się na prezentowanym malowidle ściennym. Znalazła się tutaj cała ekipa – najlepszy przyjaciel Krzysia i wielbiciel miodu Kubuś Puchatek, rozbrykany, wiecznie radosny Tygrysek, ostrożny Prosiaczek, spokojny Kłapouchy i rozsądny Królik. Wśród zielonych drzew i kwitnących kwiatów nie brakuje uśmiechów i pozytywnej energii, która z pewnością zarazi także domowników.

Jeśli pragniemy wyczarować piękny pokój dziecięcy dla naszej pociechy, który również i nas będzie cieszył, oraz beztroski klimat, oto kolejna niebanalna inspiracja. Miś o bardzo małym rozumku, któremu długie słowa sprawiały trudność, ale zarazem o ogromnym sercu to wspaniały motyw i doskonały pomysł na aranżację pokoju. Na pewno długo będzie cieszył oko mieszkańców, gdyż stworzony za pomocą aerografu, metodą natryskową, został dodatkowo zabezpieczony lakierem chroniącym przed zabrudzeniami i konserwującym kolory.

Mural utrzymany został w nasyconych, żywych barwach; jak to w typowym wiosennym lesie przeważają odcienie zieleni i brązu, jednak najbardziej radosnymi (nie tylko) kolorystycznie elementami są sami bohaterowie książki A. Milne. Postaci są statyczne, za wyjątkiem zawsze żywego, rozbrykanego Tygryska, który chyba nie umie nigdy i nigdzie usiedzieć na miejscu. Perspektywicznie ukazana scena zwiększa pozornie metraż pokoju dziecięcego, który uzyskał dostęp do jednego z najciekawszych literackich lasów. Niekoniecznie musimy mieć szafę, aby przenieść się do bajkowej krainy, czasami wystarczy już sam mural. Jeśli mamy więc kawałek wolnej ściany może warto zaprosić nań tak sympatyczną postać jak Kubuś Puchatek? A możemy nasza wyobraźnia podpowiada nam już inny motyw?

Malowanie na ścianie scenki z bajki Kubuś Puchatek i przyjaciele. Link do postu : Jak pomalować pokój dziecka

Reklamy