Klocki lego namalowane na ścianie

Malowanie ludzików lego stylizowanych na wojowników Ninnia, Nindzago

 

Ciekawy pomysł na wystrój pokoju chłopca

W tym poście prezentujemy kolejny, tym razem dość odważny mural, który zawładnął dosłownie każdą powierzchnią pokoju chłopca (poza podłogą). Na każdej ścianie poddasza namalowane zostały postacie z popularnych klocków lego, stylizowane na wojowników. Bojownicze ludziki zostały uchwycone w dynamicznych pozach walki, prezentując swoje zdolności, odwagę i szybkość.

Ponad górskimi lodowcami stary mistrz wschodnich sztuk walki został zaatakowany przez czarnego smoka, któremu sam nie jest już chyba w stanie stawić czoła. Być może czarny jaszczur, jak to smok, posłużył się sprytnym podstępem, niegodnym uczciwych wojowników. Na nieszczęście ludzika z długą brodą smok używa nie tylko swojego ogona i łap uzbrojonych w szpony, ale dodatkowo zionie ogniem, tak więc mistrz okolony jest już czerwono-żółtymi płomieniami. Potrzebna jest pomoc! Na ratunek ruszyli więc młodzi uczniowie mistrza władający bronią białą – czarny wojownik uzbrojony w złoty ostry topór, biały dzierżący kolczastą maczugę, niebieski ze złotym łańcuchem oraz czerwony ze złotą maczetą. Wojownicy spowici się smugami chmur. Walka w powietrznych przestworzach pewnie nie jest łatwą sprawą, ale mimo wszystko los smoka wydaje się być jednoznacznie przesądzony. Mając tak dobrych i zdolnych uczniów nie trzeba się bać nawet w bardzo trudnych chwilach. Zawsze bowiem warto zachować spokój i zimną krew.

Trójwymiarowa scena stworzona została w nasyconych barwach, przy czym przeważa naturalnie błękit, kolor nieba i górskich lodowców. Kolor ten dobrze kontrastuje z żółcią i czerwienią, które ożywiają przedstawione sceny, przełamany został ponadto czernią i bielą chmur. Dzięki zastosowaniu perspektywy udało się uzyskać wrażenie głębi, mały pokoik optycznie wydatnie się powiększył i to w każdym kierunku świata.

 Malowidło ścienne zostało namalowane metodą natryskową za pomocą aerografu oraz pokryte zostało specjalnym preparatem ochronnym, co zabezpieczy je na długie lata. Jak widzimy murale stanowią bardzo trafioną aranżację całego pomieszczenia, dobrze sprawdzają się także w pokojach na poddaszu – skośne ściany nie stanowią absolutnie żadnej przeszkody. A właśnie poprzez taką dekorację możemy wyczarować idealny pokój dla dziecka.

 

Reklamy