Malowanie aut, zygzak

Auta na ścianie w pokoju chłopca

Malowanie na ścianie obrazka z bajki Cars przedstawiającego dwa samochody, jest to scenka ze znanej bajki lubianej przez chłopców.

Ciekawy sposób na aranżację pokoju dziecka

 

A oto słynna Droga 66 łącząca Chicago z Los Angeles i biegnąca przez wiele stanów amerykańskiego Południa! Sądząc po oznakowaniu drogi, jak również i ciekawym krajobrazie oraz bezchmurnym niebie znajdujemy się aktualnie w ciepłej Kalifornii. Drogą tą przemieszcza się wiele pojazdów, a na prezentowanym muralu korzysta z niej właśnie dobrze znana wszystkim miłośnikom motoryzacji i bajek para aut: czerwony Zygzak Mcqueen i niebieska Sally Carrera. Asfalt jak widać jest gładki, warunki atmosferyczne sprzyjające, nic więc dziwnego, że humory dopisują i na maskach widzimy szerokie uśmiechy. Na takiej drodze z pewnością można się nieźle rozpędzić. Ale dokąd właściwie oni jadą? Odpowiedź znajdziemy na kolejnym znaku – do pokoju Huberta, szczęściarza, którego pokój został właśnie skomunikowany z amerykańską Drogą 66.

Takie właśnie malowidło zawładnęło ścianami chłopięcego pokoju. Jest to obraz o zdecydowanej dynamice, ukazujący auta w trakcie przemierzania kolejnych kilometrów. Zastosowana perspektywa wspaniale oddaje bezkres autostrady i zróżnicowanie rzeźby terenu, stwarzając trójwymiarowy efekt. Mural został namalowany za pomocą aerografu w kolorach odpowiadających krajobrazowi – dominują barwy brązu oraz niebieskiego nieba. Najbardziej nasyconym elementem jest bezapelacyjnie sam czerwony Zygzak. Kolorystykę uzupełnia czarna autostrada i roślinna zieleń. Aby barwy nie straciły na swym nasyceniu mural pokryty został specjalnym preparatem, dodatkowo stanowiącym ochronę przed zabrudzeniami.

Jak widać obraz pokrył przede wszystkim skośną ścianę poddasza – malowidła doskonale sprawdzą się jako dekoracja właśnie takich powierzchni, gdzie naklejenie fototapety byłoby jeszcze trudniejsze. Aranżacja pomieszczenia poprzez wygospodarowanie ścian pod mural daje nam jeszcze jedną przewagę – oryginalności, bowiem tylko my decyduje co zagości pod naszym dachem. Zygzak i Sally? Kubuś Puchatek i przyjaciele? Kogo najbardziej lubią nasze pociechy? Może zaś zdecydujemy się  na bardziej „dorosły” mural? Decyzja zależy tylko od nas.

Wiele chłopców z pewnością uwielbia kreskówkę „Auta”, marząc już zapewne o prawie jazdy i samodzielnym kierowaniu czterema kółkami. Zanim to jednak nastąpi można zdecydować się na taki właśnie mural, przedstawiający miłą scenkę z filmu.

 

Reklamy