Pokój dziewczynki

Malowanie myszki Micki w pokoju dziewczynki

Aranżacja ściany w pokoju dziewczynki poprzez malowanie na ścianie scenki  z bajki myszka Micki przedstawiającej dwie tańczące myszki.

Fioletowy pokój dziewczynki

Kultowe postaci z kreskówek Walta Disneya, a mianowicie doskonale znana absolutnie wszystkim Myszka Miki i jego towarzyszka Minnie wiedzą, co to dobra zabawa! Najlepiej bowiem tańczy się przy słodkich dźwiękach płynących z szafy grającej. Wtedy można rozwinąć swe talenty i wesoło pląsać w rytm muzyki, która dosłownie wypełnia ściany. Cha cha, swing, fokstrot, samba, charleston czy rock’n’roll to żaden problem dla tych utalentowanych myszek. Czy znajdują się jednak w jakimś amerykańskim barze z lat 70.? Bynajmniej. Uśmiechnięta para zwinnie bowiem wywija na malowidle ściennym namalowanym z dużą dbałością o każdy szczegół w pokoju dziewczynki.

Na pierwszym planie znajdują się oczywiście Miki i Minnie, ona w gustownej różowej sukience, on w brązowej marynarce i pod krawatem. W tle widzimy natomiast rzadkie już urządzenie, jakim jest grająca szafa. Dzięki zastosowaniu dwóch planów uzyskano więc trójwymiarowy efekt. Przeważają pastelowe, spokojne kolory. Kompozycja uzupełniona została ponadto wieloma czarnymi nutkami o różnej wielkości. Dodatkowo zacieniowano pewną część muralu, uzyskując w ten sposób subtelny, rozmyty efekt podłogi i ciemniejszych cieniów, rzucanych przez dwie myszki. Malowidło wyróżnia się sporą dynamiką, postaci zostały uchwycone w ruchu.

            Za pomocą aerografu stworzyć można właśnie takie, przykładowe obrazy, będące niebanalną ozdobą wymarzonego pokoju dziecięcego. Nie musimy się martwić o ewentualne zabrudzenia czy też o to, że malowidło straci z czasem swe barwy – zostało pokryte specjalnym preparatem ochronnym.

Nasza pociecha może nie tylko cieszyć się towarzystwem swych ulubionych bajkowych bohaterów, ale również współdecydować, o tym kogo zaprosić do swojego pokoju, co na pewno będzie ważną decyzją i powodem do radości. Tym samym możemy mieć pewność, że wybrana przez nas scena nie znajdzie się w mieszkaniu u kogoś innego, co jest dodatkowym walorem malowideł ściennych. Tymczasem Myszka Miki i Minnie zapraszają do zgrabnych pląsów. Nie dajmy im czekać i przyłączmy się do wspaniałej zabawy!

 

Reklamy