Malowanie samochodów na ścianie

Bajkowy pokój chłopca, malowanie samochodów na ścianie

               Tak wygląda pokój Jasia po wymalowaniu ściany. Obraz przedstawia scenkę z bajki Cars. Dwaj ulubieni bohaterowie wszystkich małych miłośników motoryzacji – Złomek i Zygzak McQueen, sprawiają, że pokój chłopca nabrał niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo dzięki zastosowanej perspektywie pomieszczenie optycznie wydaje się większe.

Aranżacja ściany w pokoju chłopca

Złomek wydaje się być smutny, czy też może lekko zaniepokojony. Czyżby zgubił się? A może złapał gumę? Ale znajdujący się obok Zygzak Mcqueen nie traci humoru i coś z uśmiechem mówi swojemu towarzyszowi. Ale łatwo być wesołym, gdy lakier na karoserii jest lśniący, a silnik młody i pełen koni mechanicznych. Złomku nie martw się! Znajdujecie się na słynnej Route 66 łączącej dwa amerykańskie miasta, Chicago i Los Angeles. Nie zgubicie się więc, a po drodze w jakimś warsztacie z pewnością będzie można znaleźć odpowiednią pomoc, przykręcić jakąś zagubioną śrubkę, wymienić świecę, wypolerować zderzak czy też uzupełnić lakiernicze braki.

Oto scenka, jaka zagościła na ścianie w pokoju niejakiego Jasia, fana bohaterów kreskówki „Auta” i miłośnika motoryzacji. Malowidło ścienne jest dość duże, poza parą samochodów namalowany został w tle jeszcze ciekawy kalifornijski krajobraz, tak inny od naszych rodzimych widoków. Widzimy brązowe góry o ciekawej rzeźbie, poprzecinane zielonymi choinkami, zamgloną dolinę oraz lekko zachmurzone niebo. A przede wszystkim czarny asfalt słynnej wijącej się amerykańskiej drogi. Dzięki zastosowaniu perspektywy uzyskano trójwymiarowy efekt, głębię, która stwarza wrażenie większej powierzchni pomieszczenia. Optycznie udało się więc zwiększyć metraż pokoju. Statyczne malowidło utrzymane zostało w spokojnych, wyważonych barwach z przewagą brązów i niebieskiego koloru. Najbardziej przykuwającym wzrok elementem jest zdecydowanie sam czerwony Zygzak, jak przystało na rasowy sportowy samochód.

Malowidła ścienne tworzone są metodą natryskową, przy zastosowaniu aerografu. Każdy mural jest ponadto zabezpieczony specjalnym preparatem, który zarówno stanowi ochronę przed zabrudzeniami, jak i dba o niezmienne natężenie i intensywność użytych farb. Nie musimy się więc obawiać, że Złomek zupełnie się posypie, a korozja dopomni się także o Zygzaka.

Prezentowany mural to propozycja aranżacji chłopięcego pokoju marzeń, w którym wesoła zabawa będzie trwać nieprzerwanie, gdyż pod okiem dwóch bohaterów bajki „Auta” bawienie się samochodzikami nabierze zupełnie nowego waloru., Młodzi miłośnicy motoryzacji tak bowiem mogą zdobywać swe pierwsze szlify, zanim będą mogli samodzielnie kierować samochodem i pokonywać wielokilometrowe serpentyny dróg.

Reklamy