Król Lew

Rysunek na ścianie w pokoju dziecięcym

Malowanie na ścianie motywu z bajki Król Lew. Na ścianie widzimy głównych bohaterów z tej bajki. Grafika ścienne jest bardzo realistyczna.

Pokój dzieciecy, malowaniw grafiki na ścianie

                Przy „Królu Lwie” mięknie ponoć nawet najtwardsze serce i z każdego oka poleci łza. Jednak pomimo kilku bardzo smutnych zdarzeń kreskówka ta kończy się happy endem i szczęśliwa scena wieńcząca tę wzruszającą i mądrą historię znalazła się właśnie na malowidle ściennym w pokoju chłopca. Nowy dumny władca, król Simba, wraz ze swoimi najwierniejszymi kompanami Timonem, Pumbą oraz Zazu, wszechwiedzącym Rafiki oraz swoją towarzyszką Nalą, świętuje powrót do Lwiej Ziemi. Dumnie stojąc na Lwiej Skale bez obawy patrzy w przyszłość – jego królestwo czekają w  końcu dobre dni i lata.

            Ta wysoce optymistyczna i radosna scena namalowana została za pomocą aerografu, natomiast szczegóły, jak widać na zdjęciach, wykończono dodatkowo pędzlem, dzięki czemu malowidło jest wysoce wierne stylistyce wytwórni Walta Disneya. Mural został ponadto zalakierowany specjalnym preparatem dbającym o trwałość i wytrzymałość na zabrudzenia. Użyte kolory idą w parze z podniosłym nastrojem ukazanej sceny – dominują ciepłe odcienie barwy pomarańczowej, brązowej i  żółtej, uzupełnione coraz ciemniejszym błękitem nieba oraz bielą chmur. Graffiti jest raczej statyczne, aczkolwiek bujna lwia grzywa rozwiewana jest przez wiatr, a Zazu unosi się nad swoimi przyjaciółmi. Z całą pewnością możemy jednak jednoznacznie stwierdzić, że malowidło jest trójwymiarowe i stanowi niejako okno na egzotyczną afrykańską krainę.

 Malowidła ścienne stanowią idealny pomysł na niebanalną aranżację pokojów dziecięcych. Dzięki nim wyczarujemy wspaniałą atmosferę i wywołamy uśmiech na twarzach naszych pociech oraz będziemy czerpać radość z towarzystwa tak sympatycznych postaci. Ponadto nawet w największą jesienną zawieruchę, czy też mroźną zimę, możemy znaleźć się na ciepłej Lwiej Ziemi. Wystarczy po prostu wybrać  odpowiedniemu graffiti, a każdy zakątek Ziemi będzie dla nas na wyciągnięcie ręki.

https://www.youtube-nocookie.com/embed/9-tdNLH-MhA?rel=0

Reklamy